تصویربرداری حرارتی (ترموویژن)

آزمایشگاه معتمد محیط زیست

” نگهداری بهتر از تعمیرات  و  پیشگیری قبل از خرابی”

           بررسی دائم وضعیت تجهیزات و اجرای روشهای مراقبت وضعیت و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه از روشهای موفق و موثر، در صنعت  و … میباشد.یکی از روشهای مراقبت وضعیت و پیش بینی عیوب تجهیزات، استفاده از تصویربرداری حرارتی میباشد.

 در این روش براساس تصاویر حرارتی تهیه شده توسط دوربینهای ترموویژن از تجهیزات مختلف (تجهیزات الکتریکی و مکانیکی،مشعلها و کوره ها، مسیرهای سیالات، عایقها و ایزولاسیون تجهیزات و نظایر آن) و تجزیه و تحلیل آنها توسط نرم افزارهای پیشرفته، عیوب و نقاط ضعف تجهیزات و دستگاههای مختلف را قبل از آنکه به عیوب عمده تبدیل گردیده و منجر به خسارت مهم مالی و احیاناً انسانی، شناسایی گردیده و از بروز آنها جلوگیری کرد.

کاربرد دوربینهای ترموگرافی

۱- چک کردن عایق ها
۲- بررسی افزایش دما در اتصالات محوری
۳-بررسی گرمای بیش از حد در اتصالات
۴- اختلال در اتصلات شبکه برق
۵- پست های برق (ترانسفورماتورها، سیستم خنک کاری، تب چنجرها، اتصالات، رله ها و بریکرها)
۶- بررسی تمام عیوبی که با افزایش دما همراه باشند.

بهینه سازی مصرف انرژی:

کاهش مصرف انرژی در طول تاریخ دغدغه تمامی صاحبان صنایع بوده است. در صنایع دولتی این کاهش مصرف می‌تواند شرایطی را برای دولت فراهم کند تا با فروش انرژی درآمد بیشتری کسب کند و در صنایع خصوصی، کاهش مصرف می‌تواند منجر به افزایش سود دهی واحدهای تولیدی و صنعتی گردد.به زبان ساده، اتوماسیون صنعتی در صنعت باعث افزایش کمیت و کیفیت در تولید محصولات واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک بدون نیاز به استفاده از نیروی انسانی بیشتر می‌شود.


نظرات غیرفعال است