تست کدورت سنجی خروجی اگزوز خودروهای دیزلی

تست کدورت سنجی خروجی اگزوز خودروهای دیزلی


تست کدورت سنجی خروجی اگزوز خودروهای دیزلی

تست کدورت سنجی خروجی اگزوز خودروهای دیزلی

واحد کدورت سنجی اگزوز خودروها

(Car exhaust turbidity measurement Section)

دستگاه کدورت سنجی جهت تست میزان غلظت دود کلیه تجهیزات و خودروهای دیزلی در صنایع مختلف (شامل لیفتراک، دیزل ژنراتور، کامیون و…) مورد استفاده قرار می گیرد. کارشناسان متخصص و با تجربه شرکت زیست آزمون پارس از سال 1395 در زمینه تست کدورت سنجی با صنایع مختلف همکاری داشته و آمادگی همکاری با تمام مراکز صنعتی جهت انجام این تست ها را دارا می باشند.

گازهای آلاینده دیزل یکی از عواملی هستند که در حین کار اگر از مقدار بیشتری فراتر روند سبب آسیب بسیار زیاد به محیط و اطرافیان می شوند و لازم است کنترل شوند. هنگامی که دیزل شروع به کار کردن می کند دودهای سیاه و سفیدی از آن خارج می شود.

بیشتر افراد دوست دارند بدانند این دودها از چه گازهایی تشکیل شده اند. لازم است گازهای خروجی از دیزل ژنراتور در محدوده استانداردی باشند زیرا در غیر این صورت موجب ضرر و زیان های بسیار زیادی به محیط اطراف و پرسنل و همچنین ساکنان می شوند

گازهای آلاینده دیزل در نتیجه سوخت مواد درون سیلندر به وجود می آیند اگر سوخت به درستی انجام شود این گازها به مقدار بسیار کمی تنزل می یابند. این در حالی است که سوختن ناقص می تواند سبب افزایش این گازها و عدم رعایت ایمنی شود.

در صورتی که دستگاه به خوبی تنظیم نشده باشد و یا سیستم سوخت رسانی مشکل داشته باشد سوخت ناقص انجام می شود و گازهای آلاینده دیزل افزایش می یابند.

انواع گازهای آلاینده دیزل

  • گاز NOX
  • گاز co
  • گاز Hc
  • ذرات ‌PM
  • گازهای Sox

 

نظرات غیرفعال است