ترموگرافی و بهینه سازی مصرف انرژی

ترموگرافی و بهینه سازی مصرف انرژی


ترموگرافی و بهینه سازی مصرف انرژی (تصویربرداری حرارتی)

بررسی دائم وضعیت تجهیزات و اجرای روش های مراقبت وضعیت و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه از روش های موفق و موثر، در صنعت و … می باشد.

یکی از روش های مراقبت وضعیت و پیش بینی عیوب تجهیزات، استفاده از تصویربرداری حرارتی می باشد.

در این روش براساس تصاویر حرارتی تهیه شده توسط دوربین های ترموویژن از تجهیزات مختلف و تجزیه و تحلیل آنها توسط نرم افزارهای پیشرفته، عیوب و نقاط ضعف تجهیزات و دستگاه های مختلف را تشخیص می دهند.

این تجهیزات شامل تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، مشعل وکوره ها، مسیرهای سیالات، عایق ها و ایزولاسیون تجهیزات و نظایر آن هستند.

قبل از آنکه این عیوب به عیوب عمده تبدیل شده و منجر به خسارت مهم مالی و احیاناً انسانی شود، باید شناسایی شوند و از بروز آنها جلوگیری کرد.

شرکت زیست آزمون پارس از سال 1392 با استفاده از کاربری دوربین های ترموویژن، اقدام به بررسی مباحث انرژی در شرکت ها و صنایع نموده است.

بررسی وضعیت تجهیزات، عایق های حرارتی، افزایش دما در اتصالات محوری و شناسایی اختلال در اتصالات شبکه برق و به طور کلی بررسی تمام عیوبی که با افزایش دما همراهند،

از مهمترین کاربردهای گرمانگاری مادون قرمز می باشد. در این راستا، این شرکت افتخار همکاری با شرکت های مختلف از جمله شرکت گاز استان اصفهان، شرکت مترو منطقه اصفهان و… را داشته است.

همچنین کارشناسان ترموگرافی شرکت متناسب با نوع صنعت اقدام به چک کردن وضعیت عایق های حرارتی شوفاژخانه ها، پشت بام، پنجره های ساختمان های اداری، تابلوهای برق و نیز  عایق های لوله های انتقال سیال گرم می نمایند.

کاربرد دوربین های ترموگرافی

  • چک کردن عایق ها
  • بررسی افزایش دما در اتصالات محوری
  • بررسی گرمای بیش از حد در اتصالات
  • اختلال در اتصالات شبکه برق
  • پست های برق (ترانسفورماتورها، سیستم خنک کاری، تب چنجرها، اتصالات، رله ها و بریکرها)
  • بررسی تمام عیوبی که با افزایش دما همراه باشند.

نظرات غیرفعال است